Dna moczanowa

Czy to też Twój problem? Wiele osób zmaga się z podstępną chorobą, która długo pozostaje niezauważona, aż do pierwszego ataku. Niezapomniany ból, który szybko nie ustępuje, a powracające ataki są udręką. Czy wiesz o czym mowa? Zapewne, dna moczanowa.

Podagra, dna moczanowa a może to artretyzm?

Wszystkie te pojęcia przypominają nam o tym samym, współcześnie jednak używa się pojęcia dna moczanowa. Poprzednimi laty uważano, że jest to choroba tylko osób zamożnych, jednak obecnie pojawia się w każdej społeczności. Szeroki dostęp do żywności zachęca chorobę do rozwoju.
Czym właściwie jest to schorzenie?
W kilku słowach wyjaśnienia jest to bardzo ostre zapalenia stawu, najczęściej śródstopno-paliczkowego, który zlokalizowany jest u podstawy palucha. Jednakże atak ten może pojawić się w wielu innych miejscach, jak chociażby kolano. Dna moczanowa to nic innego jak efekt często utrzymującego się na wysokim poziomie kwasu moczowego.

Dna moczanowa badania

Wybierając się do lekarza z ogromnym bólem, ten kieruje nas na badania. Czy wiesz, które z badań z krwi określi podniesioną wartość kwasu moczowego? Oczywiście samo badanie nazywane jest dokładnie tak samo. Kwas moczowy pobierany jest z krwi wynik przeważnie jest tego samego dnia, lub zaraz następnego.

Wracając z wynikami do swojego lekarza jesteśmy pewni pojawiającej się choroby. Najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana trybu życia, zdrowszego odżywiania, a także wprowadzenia racjonalnej diety. Czy jednak to jedyne rozwiązanie? W początkowej fazie będą na pewno potrzebne leki, z czasem stosując się do zaleceń jesteśmy ograniczyć negatywne skutki oraz zmniejszyć ryzyko pojawienia się kolejnych.

You may also like...