Zdrowy zielnik

Oto niektóre z najczęstszych ziół leczniczych. Większość ziół nie została w pełni przetestowana, aby sprawdzić, jak działają, lub czy wchodzą w interakcje z innymi ziołami, suplementami, lekami lub żywnością. Produkty dodawane do preparatów ziołowych mogą również powodować interakcje. Pamiętaj, że „naturalny” nie oznacza „bezpieczny”. Ważne jest, aby poinformować świadczeniodawców o używanym ziołach lub suplementach diety.

Rumianek

Przez niektórych uważany za lekarstwo rumianek jest powszechnie stosowany jako środek przeciwlękowy i uspokajający w stanach lękowych i relaksacyjnych. Jest stosowany w Europie do gojenia się ran oraz w celu zmniejszenia stanu zapalnego lub obrzęku. Niewiele badań wykazało, jak dobrze działa w każdych warunkach. Rumianek jest stosowany jako herbata lub stosowany jako kompres.

Jeżówka

Jest powszechnie stosowana w leczeniu lub zapobieganiu przeziębieniom, grypie i infekcjom oraz w leczeniu ran. W ponad 25 opublikowanych badaniach analizowano jej skuteczność w zapobieganiu lub skróceniu przebiegu przeziębienia, ale żadne z nich nie było rozstrzygające. Osoby uczulone na rośliny z rodziny stokrotek mogą być bardziej narażone na reakcję alergiczną na jeżówkę. Rodzina stokrotek obejmuje ambrozję, chryzantemy, nagietki i stokrotki.

Pokrzywa

Pokrzywa właściwości lecznicze wykorzystuje w leczeniu stanów zapalnych, przeziębieniach, łagodzeniu reakcji bólowych. Oprócz tego dobrze wpływa na prostatę i wiele innych schorzeń. Zawiera wiele składników odżywczych i witamin.

 

You may also like...