Zdrowa nutella z awokado

Chociaż jeszcze parę lat temu wiele osób nie przywiązywała zbytniej wagi do tego, jakiej jakości są spożywane przez nas produkty, to jednak w ostatnich latach nasza świadomość ekologii i jej wpływu na spożywane przez nas produkty stała się znacznie szersza. Dzisiaj już wiemy, że niskiej jakości produkty tylko zaburzają nasz metabolizm i mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. W związku z tym wiele produktów, które uwielbialiśmy w dzieciństwie współcześnie nie jest już przez nas wybierana. W znacznej mierze tendencja ta dotyczy słodyczy. Wiele osób z tego też powodu tęskni za tymi smakami dzieciństwa, jednak zdrowy rozsądek wygrywa i omijamy problematyczne produkty. jednym z nich jest na pewno Nutella. Wielu z nas na pewno marzy o jej smaku. Z tego też powodu warto się zastanowić nad jej zdrową alternatywą, która możemy wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy kilka produktów, które ma w domu każda osoba dbają o zdrowy jadłospis w swoim życiu.

Zdrowa nutella z awokado to doskonały sposób, by znowu cieszyć się smakiem czekoladowo-orzechowego kremu a jednocześnie nie bać się szkodliwych produktów czy pustych kalorii. Do jego przygotowania wystarczy raptem kilka rzeczy, czyli awokado, ulubione pestki i orzechy a także kakao. Oczywiście z czasem przepis możemy modyfikować i dodawać do niego coraz to nowe produkty, na przykład banany. Wymienione produkty umieszczamy w kielichu blendera aż uzyskamy gładką masę, a na końcu dodajemy kakao. Tak przygotowany krem doskonale nadaje się do kanapek czy ciast albo deserów. Na pewno przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym a my równocześnie nie musimy się martwić o zbędne kalorie czy szkodliwe składniki. W końcu każdy dodawany produkt z naszej listy jest zdrowy i wolny od konserwantów.
Przygotowaną w ten sposób Nutella może stać się naszym prawdziwym daniem popisowym. W końcu możemy z nią dowolnie eksperymentować i zyskiwać coraz to ciekawszy smak. W ten sposób na pewno dojdziemy do perfekcji i będziemy mogli się cieszyć smakiem kremu.

You may also like...