Jaka pasza dla kur niosek?

Hodowla kur niosek wymaga starannie dobranego sposobu żywienia. Odpowiednia pasza dla kur jest w stanie zagwarantować odpowiedni wzrost, a także uchronić drób przed wieloma chorobami. Wpływa również na jakość znoszonych jajek. Zadbanie o potrzeby żywieniowe drobiu i postawienie na starannie zbilansowaną paszę to gwarancja zadowolenia z hodowli. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać pokarm dla zwierząt, aby uzyskać najlepsze efekty.

Jakie składniki odżywcze dostarcza dobra pasza dla kur niosek?

Pokarm dla kur ma za zadanie dostarczyć szereg składników odżywczych, które wpływają na prawidłowy rozwój całej hodowli. Gwarantują odpowiedni wzrost drobiu i sprawiają, że kury są w stanie prawidłowo funkcjonować. Najlepsze na rynku pasze zawierają przede wszystkim:

  • Białko – ma kluczowe znaczenie dla produkcji jaj. Odpowiada również za prawidłowy wzrost kur i pozwala uniknąć wielu poważnych chorób wśród drobiu.
  • Węglowodany – odpowiadają za dostarczenie kurom energii, która jest potrzebna do codziennego funkcjonowania.
  • Tłuszcze – pasza dla nioski powinna zawierać również odpowiednią ilość tłuszczów. Dostarczają energii dla drobiu i pozwalają na zbudowanie odpowiedniej masy. Najczęściej w paszach można spotkać tłuszcze roślinne.
  • Błonnik – u kur tak samo, jak u ludzi odpowiada za prawidłowy przebieg procesów trawiennych. Dodany do pasz gwarantuje zdrowie zwierząt i brak problemów z układem trawiennym.
  • Witaminy i minerały – każda pasza dla drobiu musi również zawierać szereg kluczowych witamin i minerałów. Stanowią ważny element rozwoju drobiu i pozwalają na zachowanie dobrej kondycji kur niosek.

Każdy posiadacz hodowli kur niosek może znaleźć szeroki wybór pasz w sklepie: https://www.sklep.atl-agro.pl/kategoria/drob-i-ptactwo/pasza-dla-kur/pasza-dla-kur-niosek/. Z szerokiej gamy produktów można łatwo wybrać te najbardziej odpowiadające potrzebom i dostosowane do konkretnego gatunku drobiu.

Pasza dla kur niosek powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb drobiu

Pasza dla Kur powinna spełniać indywidualne wymagania każdego gatunku. Bardzo ważne jest, aby znać swoją hodowlę i wszystkie występujące problemy. Dzięki temu wybrana pasza dla kur niosek sprawdzi się świetnie w swoim zadaniu i będzie stanowiła źródło wielu cennych składników odżywczych.

Pasza dla kur niosek powinna również pochodzić od renomowanych dostawców. Proponują wysokiej jakości pasze dla kur niosek, a także oferują niezbędne dodatki. Fosforan Paszowy Jednowapniowy to tylko jeden z produktów, który może sprawić, że pasza dla kur stanie się bardziej wartościowa i lepiej zaspokoi potrzeby całego stada. Zagwarantuje odpowiedni wzrost wszystkich kur i pozwoli cieszyć się smacznymi jajkami.

You may also like...