Sprawdzone triki na kwitnące niczym bluszcz zdrowie

Sprawdzone triki na kwitnące niczym bluszcz zdrowie

Witam drogich miłośników zdrowego stylu życia. Zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Co u was słychać? Trzymacie się swojej diety? Tak? W takim razie znakomicie! Mamy dla was dziś ciekawostki na temat masła klarowanego. Jesteście zainteresowani? Zatem nie przestawajcie czytać. Na pewno wiecie, że smażone produkty nie są korzystne dla naszego zdrowia i szkodzą naszemu organizmowi. Dlatego opowiemy wam między innymi o tym, dlaczego smażenie na maśle klarowanym jest o wiele zdrowsze od wykonywania tej samej czynności na innych tłuszczach roślinnych oraz zwierzęcych. Gotowi?

Spacer po błyszczącej patelni zdrowia

Masło klarowane gdzie kupić? Otóż odpowiedź brzmi, że cel ten możliwy jest do zrealizowania w każdym sklepie spożywczym. A przynajmniej w większości tych dużych, jak również w internecie. To ważna informacja dla osób, które nie lubią stać w kolejkach. Nie jest to także czymś niemożliwym do wykonania samemu we własnym domu. Masło klarowane robi się bowiem szybko i w prosty sposób.

Żółta zazdrość o smak lepszego samopoczucia

Wiecie, dlaczego lubię ten produkt? Jest odpowiedni dla osób z nietolerancjami pokarmowymi i alergią na białko mleka krowiego. Nie zawiera kazeiny ani laktozy. Jest pozbawiony zanieczyszczeń, które zawiera zwykłe masło przed procesem klarowania. Jego punkt dymienia wynosi nie mniej niż 235 stopni Celsjusza. Sprawia to, że nawet podczas bardzo długiego smażenie tłuszcz nie pali się i nie wytwarza bardzo szkodliwych dla człowieka toksyn. Smak masła klarowanego i jego orzechowy aromat stanowią dodatkowy atut tego produktu. Jego długi termin przydatności do spożycia do ogromna konkurencja na rynku dla zwykłego masła, które szybko jełczeje, po czym nadaje się już tylko do wyrzucenia. Może być również przetrzymywane w temperaturze pokojowej, bez lodówki. W tym także bije na głowę konkurencyjne tłuszcze. Może być też stosowane do wypieku ciast czy ciasteczek lub dodawane do sosów. Czego chcieć więcej…?

 

You may also like...