Dębiec jako dzielnica idealna

Przyjechałeś na weekend do Poznania chcąc odwiedzić nową metropolię, ale nie lubisz hałasu imprez do białego rana za oknem i znalazłeś nocleg na obrzeżach miasta? Nie martw się, absolutnie nic nie tracisz. Stary Rynek jest oczywiście piękny, centralne dzielnice oferują wiele atrakcji wartych odwiedzenia, ale to właśnie mniej turystyczne miejsca oddają prawdziwy charakter regionu i często kryją w sobie mnóstwo uroku.

Stolica Lasów Poznańskich

Na południu miasta znajduje się Dębiec, stosunkowo niewielka dzielnica pełna zieleni. Czeka tam na nas park oraz las z licznymi stawami, które szczególnie pięknie prezentują się wiosną i jesienią. Jest tam również centrum handlowe, kilka marketów, apteki, urzędy pocztowe i wszystko, czego możemy potrzebować blisko miejsca zamieszkania, łącznie z dobrym dojazdem do innych części miasta.

Gdzie zjeść kolację?

Oczywiście, możemy w osiedlowym sklepie kupić bułki i na kolację zjeść kanapki, ale podczas podróży możemy też pozwolić sobie na wypad do restauracji. Tutaj również opcji jest kilka: wyszukanie w internecie tego, co nas interesuje, na przykład pizza Poznań Dębiec albo zapytanie o polecenie recepcjonisty lub właściciela kwatery. Mogą oni dać nam namiar na dobre lokalne jedzenie, jak na przykład pizzeria Do Syta czy Fratelli. Obie mają szeroką ofertę dań, a ceny są niższe niż w centrum. Jeśli jednak nie ufamy przewodnikom ani opiniom innych, zawsze zostaje lokal sieci Da Grasso – znany i “bezpieczny” wybór.

 

You may also like...