Czym może być spowodowane swędzenie skóry głowy?

Niemal, że każdego człowieka może swędzieć skóra. Ta uporczywa dolegliwość może być spowodowana wieloma czynnikami.

Jedną z bardzo częstych przyczyn silnego swędzenia skóry na głowie jest łupież. Przetłuszczająca się skóra głowy poza tym, że swędzi to również się łuszczy. Z kolei zaś częste jej drapanie nasila złuszczanie naskórka. Pojawiający się łupież stanowi problem natury estetycznej, bowiem na włosach i ubraniach bardzo często są widoczne małe białe „płatki”. Z tego też względu warto zdecydować się na leczenie.
Łupież oraz swędząca skóra głowy może być wynikiem zakażenia skóry głowy grzybami z grupy drożdżaków. Dodatkowo jego występowaniu sprzyja niedobór cynku w diecie, nieprawidłowa higiena skóry głowy oraz przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych. Leczenie łupieżu jest zazwyczaj dość proste. W wielu przypadkach wystarczającym a zarazem idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie właściwej jakości szamponu najlepiej zawierającego związki o działaniu przeciwgrzybiczym.
Poza tym przyczyną łupieżu z towarzyszącym mu świądem skóry może być również nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Mówimy wtedy o chorobie zwanej łojotokowym zapaleniem skóry. Polega ona na nadmiernym wydzielaniu łoju, przez gruczoły znajdujące się w skórze głowy

You may also like...