Co to jest spedycja?

Usługi transportowe zawsze będą bardzo cenione, ponieważ od ich jakości, zależy sprzedaż towaru, a w rezultacie także zadowolenie klienta. Aby proces dostarczenia towaru na miejsce przebiegał sprawnie i według wszelkich ustaleń, należy zadbać o kompetencje ludzi na stanowiskach kierowniczych, przewoźników i kadry logistycznej. Wbrew pozorom spedycja to nie tylko przewóz, ale cały zakres działań, który zapewnia bezpieczne dostarczenie produktu do klienta, w stanie nienaruszonym. W tym artykule dowiesz się, czym jest spedycja i czym charakteryzuje się ten rodzaj pracy. Zaczynamy!

Pojęcie spedycji – jak to interpretować?

Spedycja według definicji, to nic innego jak usługa związana z transportem przesyłki w zakresie jej nadania i odbioru, a także wszelkich aspektów związanych z jego przewiezieniem. Wiele osób myli spedycje z logistyką, która jest rozumiana jako dyslokacja zasobów, transport rzeczy, kolejność ich eksploatacji, a także zarządzanie całym łańcuchem dostaw. Można więc stwierdzić, że spedycja to rodzaj logistyki, który należy interpretować tylko jako organizację transportu rzeczy. Spedycja ma na celu bezpiecznie przetransportować rzeczy w określony odgórnie punkt. Poza tym sam transport, według definicji musi być jeszcze efektywny, czyli zmierzający do uzyskania określonego rezultatu.

Spedycja a ekspedycja, czym to się różni?

Termin spedycja już znamy, określa on ogół czynności, które wiążą się z wysyłaniem towarów i rzeczy. Wiele osób myli spedycję z ekspedycją, dlatego warto pochylić się nad tym na moment. Spedycja to nie to samo, co samodzielne podjęcia zlecenia, ale usługa nazywana także pośrednictwem przewozowym. Spedytor organizuje przewóz i odpowiada za kwestie z nim związane. Ekspedycja to natomiast wysyłanie przesyłek takich jak poczta, prasa lub towar. Ekspedycja to także nazwa działu zajmującego się wysyłką. Wyraz ten oznacza także daleką podróż, będąc synonimem słowa wojaż. Ekspedycja to daleka wyprawa, która kojarzy nam się z czasami zamierzchłymi.

Spedycja Lublin, Warszawa, a może Wrocław? Którą firmę wybrać?

Spośród dużego wyboru na rynku, warto wybrać firmę, która cechuje się terminowością, ma bogatą flotę pojazdów i potrafi zrealizować nawet najtrudniejsze zlecenie. Spośród wielu firm spedycyjnych postaw na te, które mają dobre opinie i duże grono zadowolonych klientów. Niezależnie od miejsca na mapie opinie i polecenia są ważnym kryterium wyboru. Pamiętaj, że dobra firma spedycyjna to punktualna dostawa towaru i udana transakcja.

 

You may also like...